Boğaz

Boğaz

                           

THERMAL WELDİNG NEDİR?


Artık teknolojinin ilerlemesi sayesinde bademcik ve geniz eti operasyonları kansız ve ağrısız yapılabiliyor. Burada iki farklı teknik ve teknoloji söz konusudur. Bunlardan birisi bademciği tamamen almak için kullanılan Thermal Welding sistemidir. 

                                     

KLASİK AMELİYATA GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?


Cihaz iki ayrı modu sayesinde önce bademcik dokusu içindeki damar ve sinirleri termal ısı ile yakmadan, doku hasarı oluşturmadan koagüle ediyor, daha sonra kansız bir bıçak gibi tam istenilen bölgeden dokuyu ayırıyor. Hızlı, konforlu, ağrısız ve güvenli bir operasyon sağlıyor.

BADEMCİK ALINMADAN DA KÜÇÜLTÜLEBİLİR Mİ?

Hekimin uygun gördüğü vakalarda bademcik veya geniz etini radyo dalgaları (radyofrekans) sayesinde küçültüyor.
Bu sayede yaşı küçük olan çocuklarda büyük bademcik ve geniz etinin hava yollarında oluşturduğu daralma ortadan kalkıyor. Böylece yutma, solunum güçlüğü, uyku apnesi, tekrarlayan enfeksiyon veya seröz otiti olan çocuklarda bademciği almadan, sadece küçültmek mümkün oluyor.

HASTA NE ZAMAN TABURCU OLABİLİR?

Sabah operasyona alınan çocuklar, akşama eve gidebiliyorlar. 

HASTA NE ZAMAN YEMEK YİYEBİLİR?

Ameliyattan 3 saat sonra önce su ve sıvıları alabilir. Daha sonra sade dondurma ve aşırı sıcak, asidik ve baharatlı gıdalar dışında istediği herşeyi yiyebilir.

Operasyondan sonra bademciğin alındığı bölge soluk beyaz bir renk alabilir, bu o bölgede yenilenen epitel hücrelerine bağlı olup 5-6 gün sonra tamamen normal rengine döner.